Başarı hikayeleri ana sayfasına geri dön

Nebyan Doğal Google Ads ile site trafiğini artırıp satışlarını katladı.

Başarı hikayeleri ana sayfasına geri dön

Nebyan Doğal Google Ads ile site trafiğini artırıp satışlarını katladı.

Amaçlar
 • Web site trafiğini artırmak
 • Web site üzerinden gelen siparişleri ve online satışları artırmak
 • İnternet reklamları ile doğru hedef kitleye ulaşmak ve etkileşim yaratmak
Yatırım
 • Google Ads reklam kampanyası için günlük 59 TL’lik harcama belirledi.
 • Anahtar Kelime Planlayıcı ile ürünleri için en uygun anahtar kelimeleri belirledi.
 • Geri gelen ziyaretçi sayısını artırmak için tekrar hedefleme reklamları yaptı.
Sonuçlar
 • Google Ads ile %50 oranında artan web site trafiği
 • 5113 / Aylık web sitesi görüntülenme sayısı
 • %50 / Satışlardaki artış oranı

“Yaptığımız ölçümlerde, satışlarımızın %50’ye yakınının Google’a bağlı olarak internetten geldiği ortaya çıktı.”

– Nazlı Uyanık, Nebyan Doğal

İşletme hakkında

100 yıl

Uyanık ailesinin 3 neslinin yaylacılık ve doğal hayvancılıkta bir asırlık deneyimi

59 TL

Günlük ortalama Google Ads harcaması

%50

Google Ads kampanyasından ile artan web site trafiği oranı

Amaçlar hakkında

Nebyan Doğal, Karadeniz’in yüksek dağlarında yaklaşık yüz yıldır yaylacılık ve doğal hayvancılık yapan Uyanık ailesinin kurduğu doğal kuzu ve dana eti ürünleri satan bir firma. Ailenin üçüncü neslini temsil eden Nazlı ve İbrahim Uyanık kardeşler tarafından 2014 yılında kurulan Nebyan Doğal, bir yandan kendi sürülerini yetiştirirken bir yandan da Samsun’dan Giresun’a kadar Karadeniz’in farklı yaylalarında yerel üreticilerle beraber çalışıyor ve müşterilerine doğal ve sağlıklı ürünler sunuyor.

Nebyan Doğal firma organizasyonunu oluşturup operasyonlarını bir düzene oturttuktan sonra bir web sitesi açmış. İşleri büyüdükçe internette daha çok fırsat olduğunu fark eden ekip, doğru hedef kitleye ulaşıp online satışlarını artırmak için online reklam vermeye karar vermiş. Yakın zamanda İstanbul’da da ofis açan Nebyan Doğal internetteki varlığını güçlendirmek için artık Google Ads uzmanlarıyla birlikte çalışıyor.

Yatırım hakkında

Büyüyerek yaylacılık ve doğal hayvancılık yaptığı bölgeleri de kalkındırmayı amaçlayan Nebyan Doğal, bu hedefine ulaşmak için dönüşüm oranlarını artırmalıydı. Bu yüzden hedefleme yaparken müşteri olma ihtimali yüksek olan insanları seçip satış yaratabilecek kampanyalar hazırlamaya karar verdi. Tüm bu amaçlar için etkili anahtar kelime planları oluşturması gerektiğini gören işletme, Google Ads’in uzman ekiplerinden destek istedi.

İşe işletmelerini Google Benim İşletmem’e kaydetmekle başlayan Nebyan Doğal ekibi böylece hikayelerini ve ürünlerini çok daha geniş bir kitleyle buluşturdu. “Google Ads hizmetine karşı başta ön yargı ile yaklaşmıştım ancak bir süre sonra Google Ads ve Google’ın desteğiyle ne kadar yanıldığımı gördüm.” diyen Nazlı Uyanık, bundan sonra da Google ile birlikte çalışmaya devam edeceklerini söylüyor ve ekliyor: “Biz Google’la büyürken Bafra da bizimle büyüyecek.”

1. Adım

Google Benim İşletmem hesabı
Nebyan Doğal, Google Benim İşletmem’e kayıt oldu. Böylece yeni olası müşterilerini henüz web sitelerine bile girmeden yakalamaya başladı.

2. Adım

Anahtar Kelime Planlayıcı
Nebyan Doğal bir Google Ads hesabı açarak Google Ads Keyword Planner’ı kullanmaya başladı. Bu sayede hedef kitlesinin hangi kelimelerle daha çok etkileşim kurduğunu gördü.

3. Adım

Google Ads Kampanyası
Nebyan Doğal Google Ads reklam kampanyasına günlük 59 TL’lik bir limit belirledi.

Sonuçlar hakkında

5113

1 ayda toplam tıklanma sayısı

%50

Satışlardaki artış oranı

%50

Google Ads ve Google Benim İşletmem ile gelen satış oranı

Nebyan Doğal, Google Benim İşletmem’e kayıt oldu. Böylece yeni olası müşterilerini henüz web sitelerine bile girmeden yakalamaya başladı. Hemen peşinden bir Google Ads hesabı açarak Google Ads Keyword Planner’ı da kullanmaya başlayan ekip bu sayede hedef kitlesinin hangi kelimelerle daha çok etkileşim kurduğunu gördü.

Günde yalnızca 59 TL’lik bir bütçe ayırarak bir Google Ads kampanyası da oluşturan Nebyan Doğal artık Google Arama sonuçlarında da en üst sıralarda çıkıyor.

Hem web sitesini yenileyen hem de oluşturduğu reklamlarda ürünleri için en alakalı kelimeleri kullanmaya başlayan işletme, organik ziyaretçi sayısı düşse de daha ilgili müşterileri çekmeye başladığı için satış hacmini artırdı.

Nebyan Doğal’ın kurucularından İbrahim Nebyan, büyüklerinden devraldıkları mirasın hikayesini tüm Türkiye’yle paylaşmalarından duydukları sevinci şu sözlerle ifade ediyor: “Dedemizin dedesinin çadır kurduğu yaylada iş kurmak ve bu iş sonunda değerli bir ürünü bütün Türkiye’ye ulaştırmak bizi çok mutlu ediyor. Bu işle beraber biz mutluyuz, çalışanlarımız mutlu, yetiştiricilerimiz mutlu, müşterilerimiz mutlu, merada yayıldıkları için hayvanlarımız mutlu, çobanlarımız mutlu… Hatta çoban köpeğimiz, dostumuz Şafak ve onun arkadaşları bile mutlu!”

Nebyan Doğal’ın mutluluğu Google Ads ile katlanarak artıyor.

Siz de bir Google Ads hesabı açarak müşterilerinizin baktığı yerde olun.

Bu hikayeyi tanıdıklarınızla paylaşın.

Bu hikayeyi yararlı bulabilecek kişiler mi tanıyorsunuz? Hikayeyi onlarla paylaşın.

Google Ads ile daha fazla müşteri edinin

 • 1. Yeni bir hesap oluşturun
 • 2. Bütçenizi belirleyin
 • 3. İlk reklamınızı oluşturun ve kampanyanızı nerede yayınlamak istediğinize karar verin Google Ads'i Şimdi Deneyin
0 850 390 2060*

Veya hesabınızı oluştururken yardım almak için bizi arayın. Hafta içi 10.00-18.00