Kaynaklar ana sayfasına geri dön

Google Ads ile site trafiğinizi ve satışlarınızı nasıl artırırsınız?

Kaynaklar ana sayfasına geri dön

Google Ads ile site trafiğinizi ve satışlarınızı nasıl artırırsınız?

Öne çıkan bilgiler

Doğrudan pazarlama kampanyaları, ziyaretçiyi bir form doldurmak ya da e-posta listesine abone olmak gibi belirli bir davranışta bulunmaya yönlendirir. İster ayakkabı satmak ister hızlı kargo teslimi, işiniz her ne olursa olsun olası satışlarınızı artırmaya odaklı bir kampanya yaparsanız web site trafiğinizi artırabilir, potansiyel müşterileriniz hakkında değerli bilgilere sahip olabilir ve onlarla daha kolay bağlantı kurabilirsiniz.

Kaliteli Google Ads olası satışları sayesinde web site trafiğinizi nasıl artırabileceğinize dair önerilerimize göz atın.

1. Açılış sayfanızı mükemmelleştirin

2. Kampanyanızı zenginleştirin

Google Ads nedir?

Google Ads Google’ın geliştirdiği bir reklamcılık hizmetidir. Google Ads ile reklamlarınızı müşterilerinize arama sonuçlarında ve Google reklam ağında gösterebilirsiniz.

Google Ads’i deneyin

Birkaç kritere dikkat ederek insanlara ulaşmanın farklı yollarını keşfedebilir, reklamlarınıza doğru hedef kitlenin tıklamasını sağlayabilirsiniz.

1. Açılış sayfanızı mükemmelleştirin

Açılış sayfası, ziyaretçilerin reklamınıza tıkladıktan sonra gördüğü ilk sayfadır ve eğer olası satış oluşturan bir kampanyanız varsa ziyaretçilerin istediğiniz davranışı göstermelerini sağlayabilirsiniz. Ziyaretçilerden sizinle kişisel bilgilerini paylaşmalarını istiyorsanız web sitenizin tasarımı ve içeriği çok önemlidir. Eğer ziyaretçileriniz web sitenizin güvenilir ve profesyonel olmadığını düşünürse bilgilerini sizinle paylaşmak istemeyebilir. Açılış sayfanızı hazırlarken aşağıdaki maddeleri aklınızda tutun:

Sayfa yükleme süresi

Reklamınıza tıklanır tıklanmaz yüklenen bir web site, müşterilerinize daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunar (ve ziyaretçileriniz hayal kırıklığına uğrayıp web sitenizi terk etmez). Açılış sayfanızın hızını artırmak için PageSpeed Insights’a göz atabilirsiniz.

Güvenilirlik

Düzgün ve profesyonel bir web site tasarımıyla birlikte iletişim ve işletme bilgileriniz de kolayca bulunur olmalı. Böylece hem işletmenizin şeffaflığını ortaya koyarsınız hem de potansiyel müşterilerinizi daha fazla bilgi isterlerse sizinle iletişime geçmeleri konusunda teşvik etmiş olursunuz.

Gezinme

Bir müşteri, reklamınıza tıkladıktan sonra gittiği sayfanın içeriğinin aradığı sözcükle alakalı olmasını bekler. Müşterilerinizi web sitenizde istedikleri şeyi aramakla uğraştırmayın; reklamını gördükleri ürün ya da hizmetinizi hızlı ve kolay biçimde bulmalarını sağlayın.

Sade formlar

Eğer ziyaretçilerinizden sizinle bazı bilgilerini paylaşmalarını istiyorsanız bunu neden istediğiniz konusunda açık olun. Örneğin bir nakliye şirketiyseniz insanlardan bilgi istemenizin sebebinin onlara daha iyi bir fiyat teklifi sunmak olduğunu açıklamalısınız. Formlarınız sade ve kolayca doldurulabilir olmalı. Eğer çok fazla bilgi talep ediyorsanız müşterileriniz endişelenip formu doldurmayı bırakabilir. Google Ads olası satış oluşturma sizin için değerli bir kaynak olabilir. Bu yüzden müşterilerinizi karmaşık ve kişisel sorularla işletmenizden uzaklaştırmayın.

2. Kampanyanızı zenginleştirin

Web site trafiğinizi artırmanın bir numaralı yolu Google Arama’da daha çok doğru insanın sizin web sitenizi bulmasını sağlamaktır. Kampanyalarınızı iyileştirmek ve olası satışlarınızı artırmak için aşağıdaki maddeleri dikkate alın:

Daha uzun anahtar kelimeler kullanın

İki tip anahtar kelime vardır: Kısa ve daha uzun anahtar kelimeler. Kısa anahtar kelimeler daha genel ve yaygındır; ortalama aylık arama hacimleri yüksektir (örneğin ‘spor ayakkabı’). Rekabet seviyeleri yüksek olduğundan bu anahtar kelimeler reklam bütçenizi daha hızlı harcar ve arama sonuçlarında üst konumlarda çıkmanızı zorlaştırır. Daha uzun kelimeler üç ve daha fazla sözcükten oluşan daha özel anahtar kelimelerdir (örneğin ‘yumuşak tabanlı yürüyüş ayakkabısı’). Arama hacmi düşük de olsa daha alakalı olan daha uzun anahtar kelimeler, ne istediğini çok iyi bilen, alışveriş yapmaya hazır ve bunun için kişisel bilgilerini paylaşabilecek insanlar tarafından kullanılır – bu da sizin için yeni bir olası satış şansı demektir.

Deneyin, tekrar deneyin

Farklı teklifleri, reklam metinlerini ve anahtar kelimeleri deneyin. Hangisinin sizin için daha faydalı olduğunu görmek için her bir reklam grubuyla, aynı reklamın farklı versiyonlarını oluşturun. Nasıl sonuçlar aldığınızı görmek için teklif verme stratejinizi çeşitlendirin. Web site trafiğinizi neyin artıracağını bulmak ve daha çok olası satış yaratmak için hedeflerinize ulaşana dek yeni stratejiler denemekten çekinmeyin.

Performansı düşük anahtar kelimeleri planınızdan çıkarın

Hangi sözcüklerin hedeflerinize ulaşmanıza yardım ettiğine dikkat ederek anahtar kelime performansınızı sık sık gözden geçirin. Örneğin, eğer bir anahtar kelime web sitenize çok fazla trafik çekiyor ancak aynı zamanda hemen çıkma oranını da (bir kullanıcının sayfanıza gelip hemen çıkması) yükseltiyorsa o anahtar kelime düşündüğünüz kadar alakalı olmayabilir. Dönüşüm yaratmayan yani boşa giden tıklamalar için para vermeyin. Trafik çeken ve aynı zamanda satışa ya da olası satışa dönüşen anahtar kelimeleri hedefleyin.

Başarılı anahtar kelimeleri daha da güçlendirin

Kampanyanızdaki anahtar kelimeler trafik ve dönüşüm getiriyorsa onları kullanma biçiminizi genişletmeyi düşünün. Eğer tam eşleme anahtar kelime seçeneğini hedeflediyseniz sıralı eşleme ya da geniş eşleme düzenleyiciyi deneyin. Sıralı eşleme ya da geniş eşleme düzenleyiciyi zaten kullanıyorsanız geniş eşlemeye de bir şans verin. Bu değişiklikler reklamınızın daha çok arama sonucunda gösterilmesini sağlar, böylece web sitenize de daha çok trafik çeker. Eğer geniş eşlemeyi kullanmaya başlarsanız hangi ifadelerin tıklama aldığına, nelerin tıklama oranınızı yükselttiğine dikkat edin. Olumsuz anahtar kelime eşlemelerinizi güncelleyerek sonuçlarda sizin adınızla çıkan alakasız ifadeleri silebilirsiniz.

Hedef EBM teklifini kullanın

Google Ads Dönüşüm Optimize Edici, tıklama ya da gösterimlere odaklanmak yerine tekliflerinizi daha çok olası satış yaratacak şekilde otomatik olarak düzenler. Bunu yapmak için kampanyanızın geçmiş bilgilerini kullanır. Yine tıklama başına ücret ödersiniz ancak hedeflerinize ulaşmak için tekliflerinizi elle tek tek düzenlemenize gerek kalmaz.

Hedef EBM teklifini nasıl kullanacağınız hakkında daha çok bilgi edinin.

Bu hikayeyi tanıdıklarınızla paylaşın.

Bu hikayeyi yararlı bulabilecek kişiler mi tanıyorsunuz? Hikayeyi onlarla paylaşın.

Google Ads ile daha fazla müşteri edinin

  • 1. Yeni bir hesap oluşturun
  • 2. Bütçenizi belirleyin
  • 3. İlk reklamınızı oluşturun ve kampanyanızı nerede yayınlamak istediğinize karar verin Google Ads'i Şimdi Deneyin
0 850 390 2060*

Veya hesabınızı oluştururken yardım almak için bizi arayın. Hafta içi 09.00-17.00