Kaynaklar ana sayfasına geri dön

Google Ads ile müşteri trafiğinizi artırın

Kaynaklar ana sayfasına geri dön

Google Ads ile müşteri trafiğinizi artırın

Öne çıkan bilgiler

Online reklamın tek faydasının web sitenizin ziyaretçi sayısını artırmak olduğunu mu düşünüyorsunuz? O zaman size harika bir haberimiz var: Eğer bir mağazanız varsa Google Ads ile iş yerinize daha çok müşterinin gelmesini de sağlayabilirsiniz.

Araştırmalara göre akıllı telefonundan mağaza araması yapan müşterilerin yüzde 50'si ile masaüstünden aynı aramayı yapanların yüzde 34'ü, aynı gün içinde bir mağazayı fiziksel olarak da ziyaret ediyor. Çünkü bugün, Google Haritalar ve benzeri uygulamalar sayesinde potansiyel müşterilerin ziyaret etmek istedikleri mağazalar hakkında internette araştırma yapmaları her zamankinden daha kolay.

Peki sizin mağazanız potansiyel müşterilerinizin baktığı yerde mi?

Mağaza trafiğinizi artıracak Google Ads kampanyasını nasıl düzenleyebileceğinizle ilgili birkaç önerimiz var:

1. Haritadan yerinizi işaretleyin.

2. Yer hedefleme ile civardaki potansiyel müşterilere ulaşın.

3. Yer uzantıları ile adresinizi gösterin.

4. Yer uzantısı hedefleme ile mağazanıza daha çok müşteri çekin.

5. Google Ads Mağaza Ziyaretleri ile daha çok içgörü elde edin.

Google Ads nedir?

Google Ads Google’ın geliştirdiği bir reklamcılık hizmetidir. Google Ads ile reklamlarınızı müşterilerinize arama sonuçlarında ve Google reklam ağında gösterebilirsiniz.

Google Ads’i deneyin

Yer uzantısı hedeflemeyi kullanarak reklamınızı mağazanızın civarında bulunan müşterilere gösterebilirsiniz.

1. Haritadan yerinizi işaretleyin

Ziyaret ve ziyaretçi sayınızı artırmanın yolu, iş yerinizi aynı anda hem online dünyada hem de sokakta görünür kılmaktan geçiyor. İşletmenizi Google’a nasıl ekleyeceğinizi mi merak ediyorsunuz? Mağazanızı Google Benim İşletmem aracılığıyla ücretsiz olarak doğrulayarak Google Haritalar’a ekleyebilirsiniz. Bu işlem ücretsizdir ve potansiyel müşterilerinizin sizi ziyaret etmeye karar verdikleri anda işletmenize yol tarifi almalarını sağlar.

Google Benim İşletmem doğrulama işlemini gerçekleştirdikten sonra Google Ads hesabınızı Google İşletme Profili hesabınıza bağlayabilirsiniz. Bu sayede müşterilerinizin sizi daha kolay bulmasını sağlayacak diğer Google Ads özelliklerinden de faydalanmaya başlayabilirsiniz. Bu özellikler neler mi? Anlatalım.

2. Yer hedefleme ile civardaki potansiyel müşterilere ulaşın

Diyelim ki reklam verme amacınız mağaza içi trafiğinizi artırmak ve mağazanız da Cihangir'de. Bu durumda, reklamınızı İstanbul'un tamamında gösterip reklam bütçenizi boşuna harcamak çok iyi bir fikir olmayabilir. Ne de olsa, size uzak olan müşteriler, mağazanızı ziyaret etmek için o kadar uzun yol kat etmek istemeyecektir.

Onun yerine Google Ads’in yer hedefleme özelliğini kullanabilir; reklamlarınızı, görünecekleri coğrafi alanı sınırlayarak yalnızca mağazanıza gelebilecek uzaklıktaki müşterilere gösterebilirsiniz. Yer hedefleme yeni müşterileri tam da sizi aradıkları sırada iş yerinize yönlendirmekle kalmaz, aynı zamanda Google Ads bütçenizi de verimli biçimde kullanmanızı sağlar. Yer hedefleme hakkında daha çok bilgi almak ister misiniz?

3. Yer uzantıları ile adresinizi gösterin

Kimileri, web sitenizden çok mağazanızı merak ediyor ve buna göre arama yapıyor olabilir. Bu 'hazır' müşterilere, yer uzantıları özelliğini kullanarak reklamınızla birlikte adresinizi de gösterebilirsiniz. Bu sayede, Google Haritalar aracılığıyla iş yerinize ulaşmalarını sağlayacak yol tarifini kolaylıkla alabilirler. Yer uzantıları, mobil reklamlarda tıklanabilir bir link içerir ve bunu destekleyen cihazlarda, müşterinin iş yerinize ne kadar yakın olduğuna dair bilgi de paylaşır.

Reklamlarınıza yer uzantıları özelliğini nasıl ekleyeceğinizi öğrenmek ister misiniz?

4. Yer uzantısı hedefleme ile mağazanıza daha çok müşteri çekin.

Eğer hali hazırda yer uzantıları özelliğini kullanıyorsanız bu özellikten hedeflemenizi daha detaylı biçimde yapacak şekilde faydalanmaya ne dersiniz?

Yer uzantılarına göre hedefleme yapmak, standart yer hedeflemesinden biraz farklı. Standart yer hedeflemesiyle reklamlarınız kullandığınız paketteki bütçeye uygun şekilde, yalnızca belirlediğiniz alanlarda görünür. Eğer yer uzantısı hedeflemeyi kullanırsanız reklamınız daha geniş bir alanda görüntülenir. Ayrıca mağazanızın etrafında bir alan belirleyip özel alan hedefleme yaparak belirleyip bu alanın içinden yapılan aramalarda potansiyel müşterilerinizin sizi görme ihtimalini artırabilirsiniz.

Yer uzantısı hedeflemeyi nasıl kullanacağınıza dair daha fazla bilgi almak ister misiniz?

5. Google Ads Mağaza Ziyaretleri ile daha ayrıntılı bilgi elde edin.

Mağaza Ziyaretleri, Google Ads’in Tahmini Toplam Dönüşüm istatistiklerini verir. Reklamınızı gören müşterilerin size olan uzaklığını ve mağazanıza gelip gelmediklerini tespit eder. Bu sayede tahmini olarak kaç kişinin reklamınızı gördükten sonra mağazanıza geldiğini hesaplar. Kısacası Mağaza Ziyaretleri size online reklamlarınızın mağaza trafiğinizi artırmaya katkı sağlayıp sağlamadığı hakkında bilgi vermekle kalmaz, aynı zamanda daha verimli reklam kampanyaları tasarlamanızı sağlar.

Peki Mağaza Ziyaretleri neden yalnızca tahmin içerir? Çünkü Google, Mağaza Ziyaretleri'ni her şeyden önce müşteri gizliliği ve güvenliğini korumak için tasarladı. Bu yüzden istatistikler, cihazında Yer Geçmişi’ni açan kullanıcılardan gelen anonim verilere dayanır ve kullanıcının asıl yeri reklamverene asla gösterilmez.

Bu özellikle ilgili paylaşmak istediğimiz bir bilgi daha var: Mağaza Ziyaretleri verileri mağazanızda gerçekleşen alışverişleri ya da ziyaret dönüşümlerini değil, yalnızca iş yerinizin bulunduğu bölgeye yapılan müşteri ziyaretlerini verir. Ayrıca Mağaza Ziyaretleri'ni kullanabilmek için birkaç koşulu yerine getirmeniz gerekir.

İş yeriniz Mağaza Ziyaretleri'ni kullanmanız için gerekli koşulları sağlıyor mu? Hemen kontrol edin.

Google Ads Mağaza Ziyaretleri ile ölçüm yapma konusunda daha çok bilgi almak ister misiniz?

Online reklamların iş yerinizin mağaza trafiğini artırmak için sağlayacağı faydaları hafife almayın.

Bir Google Ads kampanyası oluşturarak insanların sizi hem ekranlarında hem de sokakta kolayca bulmalarını sağlarsınız. İşletmenizi Google Haritalar’a ekleyerek potansiyel müşterilerinize "aradığın şey burada" demiş olursunuz. Böylece hem onlara daha kolay ve etkili bir alışveriş deneyimi sunarsınız hem de işletmenizin mağaza içi trafiğini artırırsınız.

Trafiğiniz bol olsun.

Bu hikayeyi tanıdıklarınızla paylaşın.

Bu hikayeyi yararlı bulabilecek kişiler mi tanıyorsunuz? Hikayeyi onlarla paylaşın.

Google Ads ile daha fazla müşteri edinin

  • 1. Yeni bir hesap oluşturun
  • 2. Bütçenizi belirleyin
  • 3. İlk reklamınızı oluşturun ve kampanyanızı nerede yayınlamak istediğinize karar verin Google Ads'i Şimdi Deneyin
0 850 390 2060*

Veya hesabınızı oluştururken yardım almak için bizi arayın. Hafta içi 09.00-17.00