Kaynaklar ana sayfasına geri dön

Hitap etmek istediğiniz müşterilerin ihtiyaçlarını anlayarak daha etkili online reklamlar hazırlayın

Öne çıkan bilgiler

Başarılı online reklamcılığın yolu potansiyel müşterinizin ihtiyacını anlayıp bu ihtiyaçla eşleşecek reklamlar hazırlamaktan geçiyor. Peki daha etkili online reklamcılık yapmak için nelere dikkat etmelisiniz?

1. Doğru kişileri hedefleyin

2. İnsanları sizin ürün ya da hizmetinizi aradıkları anda yakalayın

3. İşletmeniz için online farkındalık yaratın

Google Ads nedir?

Google Ads Google’ın geliştirdiği bir reklamcılık hizmetidir. Google Ads ile reklamlarınızı müşterilerinize arama sonuçlarında ve Google reklam ağında gösterebilirsiniz.

Google Ads’i şimdi deneyin

Başarılı online reklamcılığın yolu potansiyel müşterinizin ihtiyacını anlayıp bu ihtiyaçla eşleşecek reklamlar hazırlamaktan geçiyor.

1. Doğru kişileri hedefleyin

Sizden alışveriş etme ihtimali düşük olan insanlara tekrar tekrar reklamlarınızı göstermek işletmeniz için iyi sonuçlar getirmeyebilir. Mesajınızı kullanıcıların aradığı sözcüklere mümkün olduğunca yakın olacak şekilde düzenlerseniz daha başarılı olursunuz. Şansınıza, online reklamcılık platformları size daha keskin bir hedefleme yapmanızı sağlayacak araç ve içgörüler sunuyor.

Doğru reklam türünü seçmek için işletmenizi potansiyel müşterilerinizin akıllarına yerleştirmelisiniz. Örneğin sizin de sattığınız belirli bir ürünü arayan müşteriler varsa onlara en uygun fiyatlı ürününüzün reklamını yapmak çok etkili olacaktır. Eğer faaliyet gösterdiğiniz alanla ilgili bir ürün ya da hizmete dair makale okuyarak ve video izleyerek araştırma yapan müşteriler varsa onlar için de işletmenizi tanıtan görüntülü reklamlar ya da video reklamları yayınlamak mantıklı olacaktır.

2. İnsanları sizin ürün ya da hizmetinizi aradıkları anda yakalayın

İnternette sizin ürün ya da hizmetinizi arayan müşterilerin alışveriş yapma niyeti taşıdığını söyleyebiliriz. İşte tam bu anda onlara aradıklarına cevap veren bir reklam gösterme şansınız var.

Arama reklamları, sizin ürün ve hizmetlerinizi arayan insanlara tam da bu aramayı yaptıkları anda ulaşmanızı sağladığı için oldukça etkilidir. Google Ads size, ürün ya da hizmetinizi tanıtan sözcük ve ifadelerden oluşan anahtar kelimelere göre arama reklamı verme imkanı sunar. Seçtiğiniz anahtar kelimeler reklamınızın zamanını ve yerini belirlemenize yardım eder.

Reklamlarınızı, potansiyel müşterilerinizin ürün ya da hizmetiniz hakkında daha çok bilgi alabilecekleri ve alışveriş yapabilecekleri, gezinmesi kolay bir açılış sayfasına gidecek şekilde düzenlemenizi öneririz.

3. İşletmenizin internetteki varlığını güçlendirerek müşterilerini sizi fark etmesini sağlayın

Bir ürün ya da hizmet aramayan online ziyaretçilerin ilgisini çekmek için farklı bir yöntem kullanmalısınız. Reklamlarınıza ilgi göstermesi için ürün ve hizmetlerinize ilgi duyan ya da ilgi alanları markanızla alakalı olan insanları bulmanız gerekiyor. İyi tasarlanmış ve doğru yerde doğru zamanda yayınlanmış bir mesaj, ürün ve hizmetlerinizi arayan müşteriler kadar aramayanlara da erişmenizi sağlar.

Google’ın Google Görüntülü Reklam Ağı adında bir ortak web sitesi ağı bulunuyor. Burada metin ya da görsel bazlı reklamlar gösterebilir; coğrafi bölgeye yani şehirlere ya da ülkelere, hedef kitlenin toplumsal özelliklerine, web sitesi içeriklerine ya da kullanıcıların ziyaret geçmişinden anlaşılan ilgi alanlarına göre hedefleme yapabilirsiniz. Daha önce web sitenizi ziyaret etmiş insanları başka bir yeri ziyaret ederken bile hedefleyebilirsiniz.

Tüm bu gelişmiş hedefleme seçenekleri ile işletmenizin internetteki varlığını güçlendirebilir ve böylece müşterilerin ilgisini çekebilirsiniz. Hangisinin daha etkili olduğunu görmek için farklı hedef kitlelerini ve reklam türlerini kullanarak online reklamcılık yapabilirsiniz.

İnternette reklam vermek, işinizi varsayımlardan arındırır ve size cevap verme ihtimali yüksek olan insanların görebileceği türden reklamlar yayınlamanızı sağlar.

Reklamlarınızı, onları gören insanlar için alakalı olacak şekilde hedefleyebilirsiniz. Elde ettiğiniz sonuçları izlemeye ve buna göre düzenleme yapmaya devam etmenizi öneririz.

Bu hikayeyi tanıdıklarınızla paylaşın.

Bu hikayeyi yararlı bulabilecek kişiler mi tanıyorsunuz? Hikayeyi onlarla paylaşın.

Google Ads ile daha fazla müşteri edinin

  • 1. Yeni bir hesap oluşturun
  • 2. Bütçenizi belirleyin
  • 3. Ílk reklamınızı oluşturun ve kampanyanizi nerede yayınlamak istediğinize karar verin
0 850 390 2060*

Veya hesabınızı oluştururken yardım almak için bizi arayın. Hafta içi 09.00 - 17.00