Öykünüzü anlatın.

Video reklamlar yalnızca istediğiniz kullanıcılara gösterilir ve sadece reklam izlendiğinde ödeme yaparsınız. Başka bir deyişle, işletmenizle ilgilenmeyen kullanıcılara reklam göstererek paranızı boşa harcamazsınız.

HEMEN BAŞLAYIN

Video reklamların önizlemesi.

1

Reklamınızı yayınlayın.

Video oluşturduktan sonra bir YouTube hesabı açmanız ve videoyu yüklemeniz gerekir. Ardından, YouTube'da kampanyanızı başlatmak için Google Ads'i kullanabilirsiniz. Videonuz, ilgili videolardan önce, bu videoların yanında veya arama sonuçlarında gösterilir.

2

Reklamınızın nerede gösterileceğini seçin.

İster sporseverleri, isterse müzikseverleri veya diğer kullanıcıları hedefleyin, kitlenizi yaşa, cinsiyete, konuma, ilgi alanlarına ve diğer özelliklere göre seçebilirsiniz.

3

Ne kadar harcama yapmak istediğinize karar verin.

Bütçenizi belirleyin ve performansınızı incelemek için YouTube Analytics aracını kullanın.

İdeal müşterinizi seçin.

YouTube, 18-49 yaş aralığındaki kullanıcılara ulaşma konusunda ABD'deki tüm TV kanallarından daha başarılıdır. Bir milyardan fazla kullanıcının bulunduğu YouTube'da istediğiniz kitleyi yaşa, cinsiyete, konuma, ilgi alanlarına ve diğer özelliklere göre seçebilirsiniz. Ayrıca yalnızca kullanıcılar reklamınızla etkileşimde bulunduğunda ödeme yaparsınız. Kullanıcılar reklamınızı 30 saniyeden kısa sürede veya sona ermeden atlarsa hiç para ödemezsiniz.

Performansınızı inceleyin.

Reklamlarınızı kimlerin izlediğini ve bu izleyicilerin reklamınızla nasıl etkileşimde bulunduğunu anlamak için YouTube Analytics aracını kullanın. Günlük bütçenizin kontrolü elinizde olduğu için harcanacak tutarı da siz belirleyebilirsiniz.

Daha fazla bilgi edinmek ister misiniz?

Youtube.com'da video reklamları keşfedin

YouTube logosu