Evrensel Uygulama Kampanyaları hakkında

Uygulamanızı beğenecek kullanıcılara ulaşın.

Evrensel Uygulama Kampanyaları, iOS veya Android uygulamanızı Google'daki milyarlarca kullanıcıya tanıtmanıza yardımcı olur. Üstelik tüm işlemleri tek kampanyadan yaparsınız. Google’ın makine öğreniminin en iyi kullanıcıları bulmanıza ve bütçenizden en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olmasına izin verin.

HEMEN BAŞLAYIN

Reklamınızı birkaç dakikada oluşturun.

1

Reklamınızı özelleştirin.

App Store veya Play Store'dan alınan bilgilerle oluşturulan özel reklamınızın önizlemesini görmek için Android veya iOS uygulamanızı arayın. Ardından metni özelleştirin. Uygulamanızın resim ve videolarını da yükleyebilirsiniz.

2

Bütçenizi seçin.

Her yükleme için harcamak istediğiniz tutarı (yükleme başına maliyet veya YBM) belirleyin ve günlük bütçenizi oluşturun.

3

Zor işi bize bırakın.

Reklamınızı başlatın ve işinize geri dönün. Google, reklamınızı Google Arama, Play, YouTube, Gmail ve diğer platformlarda otomatik olarak gösterir. Reklamlarınız, teklifleriniz ve hedeflemeniz kaliteli yükleme işlemleri sağlamak amacıyla, belirlediğiniz hedef EBM düzeyi aşılmadan sürekli olarak hassaslaştırılır.

Her bir reklamdan daha fazla değer elde edin.

Evrensel Uygulama Kampanyaları her bir reklamın yayınlanması için en doğru kararı vermek amacıyla, 300 milyondan fazla potansiyel sinyal kombinasyonunu gerçek zamanlı olarak analiz eden makine öğreniminden yararlanır. Akıllı Teklif sayesinde, hedef edinme başına maliyet (hedef EBM) veya reklam harcamalarından elde edilen gelir hedefi (hedef ROAS) yöntemini kullanarak teklifleri işletmenizin kendi özel hedeflerine uygun hale getirebilirsiniz.

Pazarlama hedeflerinize ulaşın.

İşletmenize değer katacak eylemleri belirleyin (örneğin 2. seviyeye geçin, bir keşif turu atın veya deneme için kaydolun gibi eylemler). Evrensel Uygulama Kampanyaları, reklamınızı bu işlemleri yapma olasılığı yüksek olan kullanıcılara gösterir.