Časté otázky

Máte otázku týkajúcu sa služby Google Ads? Pomôžeme vám našimi častými otázkami a zdrojmi týkajúcimi sa reklamy.

Čo je to Google Ads?

Google Ads (predtým Google AdWords a Google AdWords Express) je riešenie online reklamy, ktoré používajú firmy na propagovanie svojich produktov a služieb vo Vyhľadávaní Google, na YouTube a na ostatných weboch na internete. Google Ads zároveň umožňuje inzerentom vybrať si pre svoje reklamy konkrétne ciele, ako sú získavanie telefonátov alebo návštev webu. Účet Google Ads umožňuje inzerentom prispôsobiť si rozpočty a zacielenie a kedykoľvek spustiť alebo zastaviť zobrazovanie reklám.

Čo sú služby Google AdWords a Google AdWords Express?

Služby Google AdWords a Google AdWords Express sú predchádzajúce názvy novej zlepšenej služby Google Ads.

Ako funguje Google Ads?

Google Ads funguje tak, že zobrazuje vašu reklamu, keď ľudia na internete hľadajú produkty a služby, ktoré ponúkate. Využitím inteligentnej technológie pomáha Google Ads zobraziť vaše reklamy potenciálnym zákazníkom v okamihoch, kedy sú pripravení konať.

  1. Začnete tak, že si vyberiete svoj cieľ, ako napríklad získanie väčšieho počtu návštevníkov webu alebo viac telefonických hovorov do firmy.
  2. Ďalej vyberiete geografickú oblasť, kde chcete zobrazovať svoju reklamu. Môže ísť o malý okruh okolo vašej firmy alebo oveľa širší okruh, ako sú mestá, kraje alebo celé krajiny.
  3. Nakoniec vytvoríte svoju reklamu a stanovíte svoj mesačný limit rozpočtu.

Keď bude vaša reklama schválená, môže sa zobraziť kedykoľvek, keď používatelia vo vašej cieľovej oblasti vyhľadajú produkt alebo službu, ako je tá vaša. Platíte iba vtedy, keď používatelia vykonajú interakciu s vašou reklamou, ako je kliknutie na reklamu alebo zavolanie do vašej firmy.

Aké sú rôzne typy kampaní v službe Google Ads?

Existujú tri základné typy kampaní v službe Google Ads:

  • Kampane vo Vyhľadávacej sieti: Zvyčajne majú textovú podobu. Tieto reklamy sa zobrazujú na stránkach s výsledkami Vyhľadávania Google, keď niekto hľadá produkt alebo službu, ktorá je podobná ako vaša.
  • Kampane v Obsahovej sieti: Zvyčajne majú obrázkovú podobu. Tieto reklamy sa zobrazujú na weboch alebo v aplikáciách, ktoré navštevujú vaši zákazníci.
  • Videokampane: Zvyčajne ide o videá s dĺžkou 6 alebo 15 sekúnd. Tieto reklamy sa zobrazujú priamo pred obsahom na YouTube alebo v rámci neho.

Tu si môžete prečítať o ďalších pokročilých typoch kampaní vrátane kampaní v Nákupoch, kampaní propagujúcich aplikácie a ďalších typoch kampaní.

Čo je to reklama využívajúca CZK (cenu za kliknutie) alebo PPC (platbu za kliknutie)?

CZK (cena za kliknutie) alebo PPC (platba za kliknutie) znamená, že za reklamu platíte iba v prípade, že na ňu niekto klikne.

Medzi ďalšie reklamné modely patria:

  • cena za zobrazenie, kde platíte na základe počtu zobrazení vašej reklamy (nie kliknutí na ňu);
  • cena za zapojenie, kde platíte, keď používateľ dokončí vopred definovanú interakciu (napríklad zhliadnutie vašej videoreklamy).

Koľko Google Ads stojí?

O vašich nákladoch v službe Google Ads rozhodujú nastavenia rozpočtu. Google Ads môže fungovať s takmer akýmkoľvek rozpočtom. Poplatky sú vám účtované iba vtedy, keď používatelia vykonajú interakciu s vašou reklamou, ako sú kliknutie na návštevu vášho webu alebo zavolanie do vašej firmy. V službe Google Ads sa neuplatňujú minimálne výdavky a nevyžaduje sa minimálna dĺžka platnosti zmluvy. Svoje reklamy môžete ukončiť kedykoľvek. Cena za kliknutie alebo zavolanie sa môže líšiť v závislosti od niekoľkých faktorov. Ďalšie informácie získate tu.

Ako začať inzerovať na Google?

Ak chcete začať používať Google Ads, kliknite tu a zaregistrujte sa. Náš postup nastavenia so sprievodcom vás pomocou niekoľkých krokov prevedie vytvorením vašej prvej reklamy. Ak potrebujete pomoc s registráciou, naši odborníci na Google Ads vám nastavia nový účet a dokonca aj pomôžu s vytvorením prvej kampane bez ďalších poplatkov.