Wzmocnij swój biznes dzięki reklamie lokalnej Google Ads

Wzmocnij swój biznes dzięki reklamie lokalnej Google Ads

Wykorzystaj zaawansowane funkcje Google Ads, aby precyzyjnie docierać do wybranych lokalizacji. Zdobywaj klientów i rozwijaj działalność dzięki skutecznym narzędziom reklamy lokalnej.

Kierowanie reklam na lokalizację

W Google Ads tylko od Ciebie zależy, co będzie oznaczać słowo „lokalny”. Używając kierowania na lokalizację, możesz samodzielnie wybrać, jaki obszar jest dla Ciebie rynkiem lokalnym. W tym właśnie rejonie użytkownikom będą pokazywane Twoje reklamy. Od całego kraju po ulice z wybranym kodem pocztowym – Twoja firma będzie promowana tylko tam, gdzie wskażesz. Wystarczy poświęcić kilka minut na precyzyjne ustawienie parametrów i już masz duże szanse skutecznie reklamować się w internecie na lokalnym rynku.

Na swoim koncie Google Ads wejdź na kartę Kampanie i wybierz kampanię, w której chcesz ustawić kierowanie reklam na lokalizację. Na karcie Ustawienia wybranej kampanii przejdź do sekcji Lokalizacja i wybierz opcję Edytuj. Teraz możesz wybrać lokalizację, w której chcesz się reklamować. Dokonasz tego poprzez wpisanie nazwy kraju, regionu lub miasta. Na koniec zapisz wprowadzone zmiany.

Dowiedz się więcej o opcjach kierowania na lokalizację – dzięki temu lokalne reklamy w internecie pomogą osiągnąć pożądany efekt.

Jeśli Twoja firma chce się reklamować w różnych lokalizacjach, sposób wyświetlania reklam możesz dla każdej z nich ustawić indywidualnie. Pomiar skuteczności geograficznej to doskonały sposób, aby przekonać się, jak reklamy radzą sobie w różnych lokalizacjach, które z nich osiągają zamierzony cel, a które należy poprawić. W rezultacie będziesz w stanie podjąć decyzję, które reklamy warto wyświetlać w danych lokalizacjach, aby mieć z tego najlepsze wyniki. Wśród dostępnych opcji znajdziesz nawet możliwość wykluczenia reklam w wybranych lokalizacjach.

Zwiększ swoje możliwości: rozszerzenia lokalizacji

Działające lokalnie firmy mogą znacznie zwiększyć szanse na sukces poprzez dodanie do swoich reklam rozszerzeń lokalizacji. O ile kierowanie na lokalizację pozwala na dotarcie reklam do większych obszarów wokół miejsca prowadzenia działalności, to dzięki rozszerzeniom lokalizacji kierowanie jest bardziej precyzyjne, użytkownicy w zasięgu reklamy otrzymują dodatkowe informacje oraz są zachęcani, by odwiedzić siedzibę firmy.

Dla reklamodawców korzystających z Google Moja Firma dostępna jest również darmowa usługa, która umieszcza w reklamie dane teleadresowe firmy. Dzięki temu rozszerzeniu lokalizacji użytkownik zobaczy również użyteczną mapkę, pokazującą trasę dojazdu do firmy. Masz możliwość kierowania reklam do użytkowników znajdujących się w wyznaczonym przez Ciebie obszarze wokół sklepu. Załóżmy, że prowadzisz lokal w centrum miasta i w upalny dzień chcesz przyciągnąć do siebie klientów ofertą orzeźwiającego smoothie. Jeśli zechcesz, Twoja reklama może wyświetlać się każdemu, kto w ustalonym przez Ciebie zasięgu wpisze w wyszukiwarce hasło „smoothie”. Jeśli bardziej interesują Cię miłośnicy napojów w zasięgu jednego kilometra od lokalu niż przebywający dziesięć kilometrów dalej, możesz odpowiednio podnieść stawki za reklamy o mniejszym zasięgu geograficznym.

Jeśli reklamy lokalne mają nakłonić użytkowników internetu do kontaktu telefonicznego z firmą, wówczas oferowane przez Google Ads rozszerzenia połączeń znacznie ułatwią Ci to zadanie.

Pokaż, co masz do zaoferowania: reklamy lokalnego asortymentu produktów

Jeśli – jak w powyższym przykładzie – sprzedajesz smoothie lub inne drinki i napoje, Twoi klienci mogą być pewni, że kiedykolwiek Cię odwiedzą, zawsze je dostaną. Jednak w przypadku sprzedawców, którzy chcą przyciągnąć klientów za pomocą lokalnych reklam w internecie, sprawa może wyglądać nieco inaczej . Używając kampanii produktowych, firma może poinformować lokalnych klientów, którzy poszukują konkretnych produktów, że są one aktualnie dostępne w sklepie.

Dowiedz się więcej na temat reklam lokalnego asortymentu produktów, które prezentują Twoją wyjątkową (i aktualną) ofertę oraz zachęcają klientów do odwiedzenia punktu sprzedaży.

Jeśli mnie potrzebujesz, zadzwoń: rozszerzenia połączeń

Dla niektórych rodzajów działalności wielkość ruchu na stronie generowana przez lokalne reklamy w internecie nie jest najważniejsza, podobnie jak liczba klientów odwiedzających miejsce sprzedaży. W ich przypadku znaczenie ma liczba osób, które zadzwonią do firmy. Jeśli reklamy lokalne mają nakłonić klientów z sieci do kontaktu telefonicznego, wówczas oferowane przez Google Ads rozszerzenia połączeń znacznie ułatwiają to zadanie.

Gdy rozszerzenie połączeń wyświetla się z reklamą, użytkownik korzystający z urządzenia mobilnego zobaczy klikalny przycisk „Zadzwoń”, dzięki czemu może natychmiast się z Tobą skontaktować. Jeśli więc Twoja działalność to np. przyjmowanie zamówień lub umawianie spotkań, koniecznie dodaj do reklamy rozszerzenie połączeń, aby maksymalnie ułatwić klientom kontakt. Możesz stworzyć również wyspecjalizowane pod tym kątem kampanie, które będą przyciągać wyłącznie klientów mających zadzwonić do firmy. W takiej sytuacji stawki będą określane nie na podstawie kliknięć, ale liczby wykonanych połączeń, co jest przełomową zmianą dla wielu lokalnych kampanii reklamowych w internecie.

Proste i kompleksowe rozwiązanie: Google Ads Express

Możesz używać opisanych powyżej rozwiązań osobno lub jako części swojej strategii reklamowej. W każdym przypadku pozwolą Ci one na dotarcie do potencjalnych klientów znajdujących się w Twojej okolicy. Jednak w małych firmach właściciele oraz pracownicy poświęcają swój cenny czas wielu innym codziennym obowiązkom i nie mają czasu na doskonalenie swoich lokalnych reklam w internecie. W takim przypadku pomóc może Google Ads Express – w pełni zautomatyzowana platforma, która sama zarządza reklamami, odciążając od tego obowiązku reklamodawcę. Wystarczy zrobić tylko pierwsze kroki do sukcesu w lokalnej reklamie w internecie, a Google Ads Express zajmie się resztą.

Call an expert: *

800 486 080

Google icon

Osiągnij jeszcze więcej z Google Ads

Rozwijaj swój biznes z Google Ads

  • Umieść swoją reklamę w Google.
  • Reklamuj się lokalnie lub na całym świecie
  • Docieraj do właściwych osób we właściwym czasie
  • SPRAWDŹ WSZYSTKIE KORZYŚCI  

Polecane artykuły

* Pomoc telefoniczna jest dostępna od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 18:00.