Materiały

Reklamy mobilne Google

Powrót do materiałów

Kluczowe wnioski

Reklamy Google Ads na urządzenia mobilne pomogą Ci dotrzeć do potencjalnych klientów, niezależnie od tego, gdzie przebywają. Dzięki reklamom na telefon oferta Twojej firmy będzie dla nich na wyciągnięcie ręki.

  • 1. Odkryj reklamy mobilne z Google Ads
  • 2. Pokaż, co masz do zaoferowania
  • 3. Dotrzyj do swoich idealnych odbiorców
  • 4. Droga do sukcesu: testuj i zmieniaj

Kluczowe wnioski

Czym jest Google Ads?

Więcej informacji
Reklamy mobilne Google mogą pomóc Ci w dotarciu do potencjalnych klientów niezależnie od tego, gdzie aktualnie przebywają – wystarczy, że znajdą Twoją ofertę na swoich smartfonach.
1
Odkryj reklamy mobilne z Google Ads

Reklamy mobilne Google mogą pomóc Ci w dotarciu do potencjalnych klientów niezależnie od tego, gdzie aktualnie przebywają – wystarczy, że znajdą Twoją ofertę na swoich smartfonach. Obecnie 91% użytkowników, którzy chcą się czegoś dowiedzieć, coś znaleźć lub kupić, wyszukuje informacje na swoich urządzeniach mobilnych. Z tej liczby 51% odkrywa podczas takiego wyszukiwania zupełnie nowe firmy. Twoja firma może być jedną z nich. Google Ads ma w swojej ofercie reklamy mobilne, które mogą pomóc Ci przyciągnąć właśnie takie osoby. Zobacz więc, jak to działa.

2
Pokaż, co masz do zaoferowania

Reklamy mobilne Google Ads dostępne są w wielu formatach, także w tekstowym i graficznym. Są one przystosowane do wyświetlania na urządzeniach mobilnych i doskonale wyglądają na małych ekranach. Możesz także użyć reklam typu „kliknij, aby połączyć”, których głównym zadaniem jest podanie numeru kontaktowego do Twojej firmy oraz zapewnienie klientom możliwości zadzwonienia do niej za pomocą jednego kliknięcia. Tego typu reklamy Google Ads działają na zasadzie pay-per-click (PPC), co oznacza, że płacisz tylko wtedy, gdy użytkownik kliknie reklamę, aby przejść na Twoją stronę, lub zadzwoni do Ciebie poprzez podany w niej numer. Ponadto budżet, jaki przeznaczysz na takie reklamy, zależy wyłącznie od Twojej decyzji – możesz zmienić go w dowolnym momencie.

3
Dotrzyj do swoich idealnych odbiorców

Aby Twoja reklama wyświetliła się podczas wyszukiwania na komórce, masz do wyboru całą listę słów kluczowych, za pomocą których użytkownicy mogą Cię odnaleźć w trakcie szukania usług lub produktów poprzez Google. Jeśli ktoś na swoim telefonie szuka słowa, które oznaczyłeś jako kluczowe, Twoja reklama może pokazać mu się w wynikach wyszukiwania. Załóżmy, że prowadzisz w Toruniu tajską restaurację, która oferuje dostawę do domu. Oprócz słów kluczowych, jak nazwa restauracji, możesz dodać też takie hasła jak „Toruń tajska kuchnia” czy „jedzenie z dostawą Toruń”. Google Ads oferuje bezpłatne narzędzie Planer słów kluczowych, które zasugeruje Ci odpowiednie słowa kluczowe dla Twojej działalności – są to powiązane z nią frazy, jakie użytkownicy najczęściej wpisują do wyszukiwarek.

Są także inne sposoby na to, aby Twoje reklamy wyświetlały się na ekranach smartfonów, jak na przykład wyświetlanie reklam na stronach internetowych tematycznie powiązanych z Twoją ofertą. Możesz także ustawić wyświetlanie reklam w konkretnym rejonie geograficznym, żeby znaleźć klientów znajdujących się wystarczająco blisko, by mogli Cię odwiedzić osobiście.

4
Droga do sukcesu: testuj i zmieniaj

Twoje konto Google Ads wyposażone jest w narzędzie monitorujące konwersje i może pokazać Ci ważne dane na temat odbioru Twoich działań marketingowych, np. ile osób kliknęło Twoją reklamę, i co te osoby zrobiły później. To pomoże Ci w ocenieniu efektów kampanii oraz wskaże kierunek ewentualnych poprawek. Czy jedno słowo kluczowe generuje więcej kontaktów telefonicznych niż inne? Czy odwiedzają Cię klienci z obszarów, których nie przewidziałeś? Czy powinieneś poszerzyć zasięg geograficzny reklam? Dowiedz się więcej o narzędziu do śledzenia konwersji Google Ads w tym artykule.

Mając pełen wgląd w swoje mobilne reklamy oraz ich efektywność, możesz wprowadzić zmiany, które pozwolą Ci na dotarcie do większej liczby użytkowników smartfonów w momencie, gdy chcą odwiedzić firmę taką jak Twoja, zadzwonić do niej lub kupić od niej produkt lub usługę.

Zacznij teraz

Rozwijaj swój biznes z Google Ads

  • 1Stwórz konto
  • 2Określ budżet
  • 3Stwórz pierwszą reklamę i zadecyduj gdzie powinna się wyświetlać

Możesz również porozmawiać z ekspertem Google i otrzymać pomoc przy tworzeniu pierwszej kampanii.

800 486 080

Poniedziałek - piątek, 9.00 - 18.00*