Odkryj reklamy mobilne z Google Ads

Odkryj reklamy mobilne z Google Ads

Zdobądź klientów dzięki reklamom mobilnym Google, które docierają do użytkowników w każdym miejscu. Wykorzystaj szanse, jakie daje Ci reklama w Google.

Reklamy mobilne Google mogą pomóc Ci w dotarciu do potencjalnych klientów niezależnie od tego, gdzie aktualnie przebywają – wystarczy, że znajdą Twoją ofertę na swoich smartfonach. Obecnie 91%1 użytkowników, którzy chcą się czegoś dowiedzieć, coś znaleźć lub kupić, wyszukuje informacje na swoich urządzeniach mobilnych. Z tej liczby 51%2 odkrywa podczas takiego wyszukiwania zupełnie nowe firmy. Twoja firma może być jedną z nich. Google Ads ma w swojej ofercie reklamy mobilne, które mogą pomóc Ci przyciągnąć właśnie takie osoby. Zobacz więc, jak to działa.

Close up of an ad for Thai restaurants on a mobile phone

Pokaż, co masz do zaoferowania

Reklamy mobilne Google Ads dostępne są w wielu formatach, także w tekstowym i graficznym. Są one przystosowane do wyświetlania na urządzeniach mobilnych i doskonale wyglądają na małych ekranach. Możesz także użyć reklam typu „kliknij, aby połączyć”, których głównym zadaniem jest podanie numeru kontaktowego do Twojej firmy oraz zapewnienie klientom możliwości zadzwonienia do niej za pomocą jednego kliknięcia. Tego typu reklamy Google Ads działają na zasadzie pay-per-click (PPC), co oznacza, że płacisz tylko wtedy, gdy użytkownik kliknie reklamę, aby przejść na Twoją stronę, lub zadzwoni do Ciebie poprzez podany w niej numer. Ponadto budżet, jaki przeznaczysz na takie reklamy, zależy wyłącznie od Twojej decyzji – możesz zmienić go w dowolnym momencie.

Dotrzyj do swoich idealnych odbiorców

Aby Twoja reklama wyświetliła się podczas wyszukiwania na komórce, masz do wyboru całą listę słów kluczowych, za pomocą których użytkownicy mogą Cię odnaleźć w trakcie szukania usług lub produktów poprzez Google. Jeśli ktoś na swoim telefonie szuka słowa, które oznaczyłeś jako kluczowe, Twoja reklama może pokazać mu się w wynikach wyszukiwania. Załóżmy, że prowadzisz w Toruniu tajską restaurację, która oferuje dostawę do domu. Oprócz słów kluczowych, jak nazwa restauracji, możesz dodać też takie hasła jak „Toruń tajska kuchnia” czy „jedzenie z dostawą Toruń”. Google Ads oferuje bezpłatne narzędzie Planer słów kluczowych, które zasugeruje Ci odpowiednie słowa kluczowe dla Twojej działalności – są to powiązane z nią frazy, jakie użytkownicy najczęściej wpisują do wyszukiwarek.

Są także inne sposoby na to, aby Twoje reklamy wyświetlały się na ekranach smartfonów, jak na przykład wyświetlanie reklam na stronach internetowych tematycznie powiązanych z Twoją ofertą. Możesz także ustawić wyświetlanie reklam w konkretnym rejonie geograficznym, żeby znaleźć klientów znajdujących się wystarczająco blisko, by mogli Cię odwiedzić osobiście.

Droga do sukcesu: testuj i zmieniaj

Twoje konto Google Ads wyposażone jest w narzędzie monitorujące konwersje i może pokazać Ci ważne dane na temat odbioru Twoich działań marketingowych, np. ile osób kliknęło Twoją reklamę, i co te osoby zrobiły później. To pomoże Ci w ocenieniu efektów kampanii oraz wskaże kierunek ewentualnych poprawek. Czy jedno słowo kluczowe generuje więcej kontaktów telefonicznych niż inne? Czy odwiedzają Cię klienci z obszarów, których nie przewidziałeś? Czy powinieneś poszerzyć zasięg geograficzny reklam? Dowiedz się więcej o narzędziu do śledzenia konwersji Google Ads w tym artykule.

Mając pełen wgląd w swoje mobilne reklamy oraz ich efektywność, możesz wprowadzić zmiany, które pozwolą Ci na dotarcie do większej liczby użytkowników smartfonów w momencie, gdy chcą odwiedzić firmę taką jak Twoja, zadzwonić do niej lub kupić od niej produkt lub usługę.


1. Consumers in the Micro Moment, Google/Ipsos
2. Consumers in the Micro-Moment, Wave 3, Google/Ipsos, US, August 2015

Call an expert: *

800 486 080

Google icon

Osiągnij jeszcze więcej z Google Ads

Rozwijaj swój biznes z Google Ads

  • Umieść swoją reklamę w Google.
  • Reklamuj się lokalnie lub na całym świecie
  • Docieraj do właściwych osób we właściwym czasie
  • SPRAWDŹ WSZYSTKIE KORZYŚCI  

Polecane artykuły

* Pomoc telefoniczna jest dostępna od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 18:00.