Powrót do Materiały
MATERIAŁY

Jak zwiększyć ruch na stronie i pozyskiwać leady

Powrót do Materiały
MATERIAŁY

Jak zwiększyć ruch na stronie i pozyskiwać leady

Wprowadzenie

Przeczytaj nasze wskazówki, by zwiększyć dzięki Google Ads ruch na stronie oraz liczbę wartościowych potencjalnych klientów. Tworząc swoją internetową kampanię reklamową:

Zadbaj, by strona docelowa reklamy była jak najlepsza – wczytywała się szybko, była wiarygodna oraz prosta do nawigacji. Ulepszaj swoją kampanię i zadbaj o to, by podczas wyszukiwań odnajdywali ją właściwi klienci. Skonfiguruj swoją kampanię reklamową tak, by uchronić się przed pozyskiwaniem potencjalnych klientów o niskiej wartości.

1. Pozyskiwanie leadów, dzięki kampaniom reklamowym

2. Strona docelowa reklamy powinna być jak najlepsza

3. Ulepsz swoją kampanię

4. Uzyskaj kontakty do potencjalnych klientów

Kluczowe wnioski

Czym jest Google Ads?

WYPRÓBUJ GOOGLE ADS

Każdy zdobyty kontakt do potencjalnego klienta może przyczynić się do rozwoju Twojej firmy.

1. Pozyskiwanie leadów, dzięki kampaniom reklamowym

Kampanie ukierunkowane na pozyskiwanie leadów lub zwiększenie zaangażowania użytkowników mają na celu nakłonienie odwiedzających stronę do podjęcia takich działań jak wypełnienie formularza czy zapisanie się na listę mailingową. Niezależnie od tego, jaki rodzaj działalności prowadzisz – sprzedajesz ostrygi czy zajmujesz się rozwożeniem przesyłek – skupienie się na leadach z Google Ads będzie doskonałym sposobem na zwiększenie ruchu na stronie oraz zebranie cennych informacji o potencjalnych klientach, a także nawiązania z nimi relacji.

2. Strona docelowa reklamy powinna być jak najlepsza

Strona docelowa jest pierwszym miejscem, jakie widzi użytkownik po kliknięciu Twojej reklamy. Jeśli prowadzisz kampanię nastawioną na generowanie leadów, strona powinna go doprowadzić do wykonania zaplanowanego przez Ciebie działania. Zanim jednak poprosisz użytkownika o dane osobowe, musisz zdobyć jego zaufanie. Jeśli strona Twojej firmy sprawia wrażenie niewiarygodnej i nieprofesjonalnej, jest mała szansa na to, że użytkownik udostępni Ci jakiekolwiek dane o sobie. Oto rzeczy, o jakich musisz pamiętać podczas tworzenia stron docelowych swoich reklam:

1. Czas wczytywania strony: kiedy użytkownik kliknie reklamę, szybko otwierająca się strona zrobi na nim bardzo pozytywne wrażenie i uchroni go przed frustracją związaną z oczekiwaniem na jej załadowanie. Szybkość wczytywania strony możesz sprawdzić dzięki narzędziu PageSpeed Insights. Pomoże Ci ono także w jej optymalizacji.

2. Wiarygodność: przejrzysta i profesjonalnie opracowana strona to nie wszystko. Nie zapomnij umieścić w widocznym miejscu danych kontaktowych i informacji o firmie. W ten sposób pokażesz, że nie masz nic do ukrycia, a użytkownik potrzebujący informacji może się z Tobą w każdej chwili skontaktować.

3. Nawigacja: gdy użytkownik kliknie Twoją reklamę, spodziewa się trafić na stronę, która dokładnie odpowiada temu, czego szukał. Musisz zaprojektować ją tak, aby niezbędne informacje były dostępne bez konieczności przedzierania się przez inne treści. Użytkownik powinien szybko i bez problemu znaleźć reklamowany produkt lub usługę.

4. Proste formularze: jeśli wymagasz od użytkownika podania informacji o nim, wyjaśnij dokładnie dlaczego. Jeśli prowadzisz na przykład firmę zajmującą się przeprowadzkami, możesz zasugerować, że pozwoli to na lepszą wycenę usługi. Wszystkie formularze powinny być proste i łatwe w obsłudze. Jeśli będziesz wymagać zbyt wielu danych, użytkownicy mogą się zirytować i przerwać wypełnianie formularza. Kontakty do potencjalnych klientów z Google Ads mogą być bardzo cenne, więc nie zaprzepaszczaj szans na ich pozyskanie przez zbyt dużą liczbę pytań!

3. Ulepsz swoją kampanię

Najlepszym sposobem na zwiększenie ruchu na stronie jest zadbanie o to, by podczas wyszukiwań odnajdywali ją właściwi klienci. Następujące kroki pomogą Ci poprawić dynamikę Twojej kampanii oraz zwiększyć liczbę generowanych leadów:

Używaj rozbudowanych słów kluczowych

Słowa kluczowe można podzielić na dwa rodzaje: zwykłe oraz rozbudowane. W kampanii marketingowej Google Ads warto zastosować obydwa rodzaje. Trzeba być jednak świadomym ich możliwości i ograniczeń. Zwykle zawierają rodzaj i cechę produktu lub usługi (np. „świeże ostrygi”), a ich przeciętna miesięczna liczba wyszukiwań jest wysoka. Internauci szukający tych bardziej ogólnych słów kluczowych, mogą być mniej zdecydowani do podjęcia pożądanych przez reklamodawcę działań tj. konwersji, a równocześnie mogą one generować dużą liczbę kliknięć w reklamę. W rezultacie nierozważne stosowanie tych słów może powodować szybsze zużywanie się budżetu i zmniejszyć potencjalną ilość wyświetleń reklam na bardziej rozbudowane słowa kluczowe, przez co Twoim reklamom będzie trudniej utrzymać wysokie miejsca na liście wyników. Rozbudowane słowa kluczowe zawierają co najmniej trzy wyrazy i są precyzyjniejsze (np. „świeże ostrygi atlantyckie”). Choć są rzadziej wyszukiwane, to są adresowane do osób szukających jasno sprecyzowanych rzeczy. Te osoby są zwykle gotowe do podjęcia od razu określonych działań. W ten sposób możesz pozyskać potencjalnego klienta.

Testuj, testuj i jeszcze raz testuj

Próbuj stosować różne stawki, słowa kluczowe, różne treści reklam po prostu spróbuj wszystkiego. Przetestuj dwie wersje tej samej reklamy w każdej stworzonej grupie reklam i zobacz, która spisuje się lepiej. Zmieniaj strategie stawek i zobacz, która przyniesie lepsze efekty. Jedyną drogą do osiągnięcia większego ruchu i większej liczby potencjalnych klientów z Google Ads jest ciągłe testowanie i wprowadzanie najlepszych rozwiązań.

Usuń nieskuteczne słowa kluczowe

Sprawdzaj regularnie, które z Twoich słów kluczowych dają dobre wyniki i prowadzą do założonego celu. Jeśli masz na przykład słowo kluczowe, które generuje duży ruch na Twojej stronie, ale jednocześnie ma duży współczynnik odrzuceń (czyli użytkownicy, którzy trafiają przez nie na stronę, bardzo szybko ją opuszczają), oznacza to, że takie słowo nie jest skuteczne. Szkoda tracić pieniądze na zmarnowane kliknięcia – postaw na słowa kluczowe, które generują ruch, a jednocześnie mają pozytywny wpływ na sprzedaż lub generowanie leadów.

Wzmocnij trafne słowa kluczowe

Zobacz, które słowa kluczowe w Twojej kampanii generują ruch oraz konwersje, a następnie poszerz ich zastosowanie. Jeśli stosujesz opcję dopasowania ścisłego, spróbuj zmienić je na dopasowanie do wyrażenia lub użyj modyfikatora dopasowania przybliżonego. Jeśli już to robisz, zastosuj tylko dopasowanie przybliżone. Te zmiany pozwolą Twojej reklamie na pojawianie się w większej liczbie wyszukiwań, co zwiększy ruch na stronie. Jeśli przejdziesz na dopasowanie przybliżone, zwróć uwagę, która z fraz najlepiej wpływa na kliknięcia. Może się okazać, że niezbędna jest dodanie wykluczających słów kluczowych, aby reklamy nie pojawiały się w przypadku haseł zupełnie niezwiązanych z Twoją ofertą.

Korzystaj z Optymalizatora konwersji Google Ads

Zamiast skupiać się na kliknięciach i wyświetleniach, użyj Optymalizatora konwersji Google Ads (Conversion Optimiser). Na podstawie danych Twojej kampanii automatycznie ustawi on Twoje stawki oraz reklamy tak, aby generowały jak najwięcej leadów. Nadal będziesz płacić za kliknięcia, ale nie musisz już ustawiać stawek ręcznie.

Dowiedz się, jak używać Optymalizatora konwersji.

4. Uzyskaj kontakty do potencjalnych klientów

Niestety, nie każdy lead uzyskany przez Twoją stronę dzięki Google Ads będzie wartościowy. O ile Google nie ma żadnej kontroli nad zachowaniem użytkowników po kliknięciu Twojej reklamy, jest kilka sposobów, dzięki którym ochronisz się przed bezwartościowymi leadami:

Używaj kodów captcha

Captcha to małe okienko na końcu formularza, w którym użytkownik musi wpisać podany kod lub napis z obrazka. Na potrzeby Google Ads Google uruchomił darmową usługę reCAPTCHA, która odciąża użytkownika od tego zadania i prosi go tylko o zaznaczenie okienka z potwierdzeniem, że jest człowiekiem. Potwierdza to, że za wypełnionym formularzem stoi prawdziwy człowiek.

Dowiedz się więcej o usłudze. reCAPTCHA

Włącz automatyczne tagowanie

Włączenie funkcji automatycznego tagowania zalecane jest dla każdej reklamy i strony docelowej. Automatyczne tagowanie tworzy unikalny adres URL, co pomaga w śledzeniu skuteczności reklam, a także sprawdzeniu, które reklamy przyciągają użytkowników na Twoją stronę. Może to także pomóc Ci w zidentyfikowaniu podejrzanych działań mogących pochodzić ze spamu. Dowiedz się, jak korzystać z tych i innych możliwości, jakie daje automatyczne tagowanie.

Podal dalej.

Podziel się tym artykułem ze znajomymi zainteresowanym tym tematem.

Rozwijaj swój biznes z Google Ads

  • 1. Stwórz konto
  • 2. Określ budżet
  • 3. Stwórz pierwszą reklamę i zadecyduj gdzie powinna się wyświetlać
800 007 200*

Możesz również porozmawiać z ekspertem Google i otrzymać pomoc przy tworzeniu pierwszej kampanii. Poniedziałek - piątek, 9.00 - 17.00