Powrót do Materiały
MATERIAŁY

Zwiększ ruch w swoim sklepie

Powrót do Materiały
MATERIAŁY

Zwiększ ruch w swoim sklepie

Wprowadzenie

Przeczytaj, jak skonfigurować swoją kampanię reklamową w Google Ads, by zwiększyć ruch w swoim sklepie stacjonarnym.

Zaznacz swoją lokalizację na mapie.

Dotrzyj do lokalnych klientów dzięki kierowaniu na lokalizację.

Pokaż swój adres za pomocą rozszerzeń lokalizacji.

Przyciągnij klientów do swojego sklepu dzięki kierowaniu na rozszerzenia lokalizacji.

Dowiedz się więcej na temat zachowań swoich klientów dzięki informacjom o konwersjach polegających na wizycie w sklepie tradycyjnym.

1. Zwiększenie ruchu w sklepie za pomocą Google Ads

2. Wskaż swoją lokalizację na mapie

3. Zdobądź lokalnych klientów dzięki kierowaniu reklam na lokalizację

4. Pokaż swój adres w rozszerzeniach lokalizacji

5. Doprowadź użytkownika do swoich drzwi dzięki kierowaniu reklamy na określony obszar

6. Pozwól Google Ads liczyć klientów

7. Skorzystaj z rozszerzeń reklam

Kluczowe wnioski

Czym jest Google Ads?

WYPRÓBUJ GOOGLE ADS

Nie lekceważ wpływu, jaki reklamy online mają na ruch w sklepie stacjonarnym.

1. Zwiększenie ruchu w sklepie za pomocą Google Ads

Zapewne myślisz, że kierowanie klientów na Twoje strony internetowe to jedyny sposób wykorzystania reklamy internetowej. Czy wiesz jednak, że Google Ads może być kluczowym czynnikiem sprawiającym, że klienci będą częściej odwiedzać także Twój sklep stacjonarny? Badania pokazują, że 50% użytkowników, którzy używają wyszukiwania lokalnego na swoich smartfonach, jeszcze tego samego dnia odwiedza znalezione w ten sposób sklepy. W przypadku użytkowników komputerów stacjonarnych wskaźnik ten wynosi 34%.

Korzystając z takich rozwiązań online jak Mapy Google, użytkownik nie ma problemu ze znalezieniem sklepu w internecie, a następnie odwiedzeniem go osobiście. Czy będzie w stanie znaleźć tam również Twój sklep? Dowiedz się więcej na temat przystosowania kampanii Google Ads pod tym kątem.

2. Wskaż swoją lokalizację na mapie

Pierwszym krokiem do zwiększenia sprzedaży w Twoim sklepie jest zadbanie o to, by potencjalni klienci mogli znaleźć Twoją firmę. Upewnij się, że wyświetla się ona w Mapach Google we właściwej lokalizacji. Posłuży Ci do tego Google Moja Firma. Oznaczanie lokalizacji jest usługą darmową, dzięki której masz pewność, że potencjalni klienci nie będą mieć problemów z dotarciem do Ciebie. Zobacz, jak zweryfikować dane w Google Moja Firma.

Po weryfikacji połącz swoje konto Google Ads z kontem Google Moja Firma. Pozwoli Ci to na zastosowanie innych rozwiązań Google Ads, które mają na celu ułatwienie odnalezienia przez użytkowników Twojego sklepu lub punktu usługowego. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tych rozwiązaniach.

3. Zdobądź lokalnych klientów dzięki kierowaniu reklam na lokalizację

Jeżeli celem Twoich reklam jest zwiększenie ruchu w sklepie, a znajduje się on np. na Mokotowie, wówczas nie ma sensu pokazywać reklam w całej Warszawie. W takiej sytuacji budżet zostałby poświęcony na dotarcie do osób, które w większości nie będą chciały jechać na drugi koniec miasta, aby odwiedzić Twój sklep.

Zamiast tego możesz użyć dostępnej w Google Ads funkcji kierowania na lokalizację. Pozwala ona na precyzyjne wybranie rejonów, w których pokazywana będzie Twoja reklama. Ogranicza to jej wyświetlanie tylko do osób, które znajdują się wystarczająco blisko, aby odwiedzić Twój sklep. Kierowanie na lokalizację jest polecane wszystkim firmom prowadzącym sklepy stacjonarne. To rozwiązanie pozwala nie tylko na przyciągnięcie nowych klientów, ale również na zoptymalizowanie wykorzystania budżetu przeznaczonego na Google Ads.

4. Pokaż swój adres w rozszerzeniach lokalizacji

Niektórzy użytkownicy mogą korzystać z wyszukiwarki, aby jak najszybciej odwiedzić sklep z ofertą taką jak Twój, a wizyta na jego stronie jest dla nich rzeczą drugorzędną. Możesz skierować ich do siebie używając local extensions, czyli rozszerzeń lokalizacji. Pokażą one w reklamie adres sklepu, a w Mapach Google – drogę dotarcia do niego. W reklamach mobilnych lokalizacja zwykle zawiera również klikalny link. Na obsługiwanych urządzeniach może pokazać także, w jakiej odległości od sklepu znajduje się użytkownik.

Dowiedz się, jak dodawać rozszerzenia lokalizacji do Twoich reklam.

5. Doprowadź użytkownika do swoich drzwi dzięki kierowaniu reklamy na określony obszar

Jeżeli używasz rozszerzeń lokalizacji, pomyśl o ich praktycznym zastosowaniu w swoich reklamach. Wykorzystanie rozszerzeń lokalizacji różni się od zwykłego kierowania reklam na lokalizację, które to powoduje że reklama wyświetla się tylko we wskazanych przez Ciebie rejonach i w zależności od wysokości stawek. Wybór lokalizacji sprawi, że Twoja reklama będzie wyświetlana na dużym obszarze, ale możesz ograniczyć jej zasięg tylko do okolic swojego sklepu (lokalizacje w obrębie tego celu) oraz ustawić większe stawki, aby wyświetlać reklamy na wyższej możliwej pozycji w wyszukiwarce, w pobliżu swojej placówki. Dzięki takiej operacji przyciągniesz do sklepu klientów znajdujących się wystarczająco blisko, aby go odwiedzić.

Dowiedz się więcej na temat kierowania reklam na określony obszar.

6. Pozwól Google Ads liczyć klientów

Store Visits – liczba wizyt w sklepie – to wskaźnik wchodzący w skład danych o łącznej szacunkowej liczbie konwersji (Estimated Total Conversions). Pokazuje on, ile osób odwiedziło Twój sklep po zobaczeniu jego reklamy. Szacuje się to na podstawie badania, jak blisko sklepu znajduje się klient podczas wyświetlania reklamy. Statystyki Store Visits podpowiedzą Ci, jak skuteczna jest Twoja reklama online, i jak wpływa na ruch w sklepie. Pomogą także w przygotowaniu reklam lepiej przystosowanych do potrzeb odbiorców kampanii.

Dlaczego wyniki Store Visits są tylko szacunkowe? Google stworzył ten wskaźnik z pełnym poszanowaniem prywatności i bezpieczeństwa użytkowników. Wyliczenia opierają się na anonimowych danych od reprezentatywnej grupy użytkowników, którzy mają włączoną funkcję Historii lokalizacji na swoich urządzeniach. Faktyczna lokalizacja użytkownika nigdy nie jest przekazywana reklamodawcy.

Musisz także pamiętać o innych kwestiach związanych z liczbą wizyt. Gromadzone dane śledzą tylko zachowania klientów odwiedzających lokalizację Twojego sklepu, bez wglądu w dokonywane w nim transakcje i konwersje. Jeśli chcesz stosować Store Visits, Twój sklep musi spełniać pewne warunki. Sprawdź wymagania niezbędne do korzystania z danych o liczbie wizyt w sklepie.

Dowiedz się więcej na temat wyliczania liczby wizyt przy użyciu Google Ads.

Gdy tworzysz kampanię Google Ads, która ma pomóc klientom znaleźć Cię zarówno w sklepie, jak i w sieci, oznacz swoją firmę na mapie jako miejsce docelowe dla osób szukających oferowanych przez Ciebie usług i produktów. Nie zapomnij przy tym o zapewnieniu im przyjemnych i łatwych zakupów. Te czynniki mogą zwiększyć ruch w Twoim sklepie.

7. Skorzystaj z rozszerzeń reklam

Rozszerzenia reklam to funkcja, która umożliwia wyświetlanie w reklamie dodatkowych informacji o firmie, takich jak adres, numer telefonu, oceny sklepu czy linki do stron internetowych.

Podal dalej.

Podziel się tym artykułem ze znajomymi zainteresowanym tym tematem.

Rozwijaj swój biznes z Google Ads

  • 1. Stwórz konto
  • 2. Określ budżet
  • 3. Stwórz pierwszą reklamę i zadecyduj gdzie powinna się wyświetlać
800 007 200*

Możesz również porozmawiać z ekspertem Google i otrzymać pomoc przy tworzeniu pierwszej kampanii. Poniedziałek - piątek, 9.00 - 17.00