Powrót do Materiały
MATERIAŁY

Reklama Google Ads w Mapach Google

Powrót do Materiały
MATERIAŁY

Reklama Google Ads w Mapach Google

Wprowadzenie

Reklama w Mapach Google zwiększa szansę, że klienci trafią właśnie do Ciebie. Skorzystaj z tej możliwości – Twoja reklama w Mapach Google wyświetli się użytkownikowi pod paskiem wyszukiwania i na samej mapie.

  • Reklamy w Mapach Google pozwalają na dotarcie do lokalnych klientów, którzy poszukują w internecie różnych produktów i usług.
  • Ponad połowa użytkowników poszukujących danego miejsca w swojej okolicy najpierw używa do tego smartfona.

Kluczowe wnioski

Czym jest Google Ads?

WYPRÓBUJ GOOGLE ADS

Jeśli skorzystasz z reklamy w Mapach Google, będziesz w stanie poinformować większą liczbę lokalnych klientów o tym, gdzie znajduje się Twoja firma, jak do niej dotrzeć oraz w jakich godzinach jest otwarta.

Jak działa reklama Google Ads na Mapach Google?

  • Reklama na Mapach Google jest skuteczną metodą na pozyskanie lokalnych klientów, którzy szukają w internecie różnych produktów i usług.
  • Internet jest nieodłącznym elementem współczesnego świata, dlatego dzisiaj, gdy ludzie czegoś szukają, robią to zwykle za pomocą wyszukiwarek. Już 50% użytkowników, którzy szukają produktów lub usług w swojej okolicy, najpierw używa do tego smartfona, a potem odwiedza znaleziony online sklep – i to najczęściej w tym samym dniu. Reklama na Mapach Google zwiększa szansę na to, że tacy klienci przyjdą właśnie do Ciebie!
  • Załóżmy, że prowadzisz w centrum Warszawy sklep z rowerami, który zajmuje się również naprawami. Gdy ktoś przebywający w tej części miasta złapie gumę lub będzie potrzebował założenia nowego łańcucha, może użyć Map Google do znalezienia najbliższego punktu, gdzie wykonywane są tego typu naprawy. Jeśli zapłaciłeś za reklamę w Mapach Google, użytkownikowi wyświetli się ona w dwóch miejscach: pod paskiem wyszukiwania oraz na samej mapie.
  • Oprócz lokalizacji na mapie reklama może też zawierać wskazówki dojazdu do sklepu oraz numer kontaktowy. Jeśli Twój sklep będzie można łatwo znaleźć, zarówno w sieci, jak i na ulicy, trafi do niego większa liczba potencjalnych klientów. A Ty płacisz tylko wtedy, gdy ktoś kliknie reklamę, aby uzyskać więcej informacji na temat Twojej firmy.
  • Aby reklamować się w Mapach Google, musisz mieć konto Google Ads, na którym znajduje się opcja ustalania zasięgu Twojej reklamy. Niezbędna jest także aktualna wizytówka Google Moja Firma. Na tej stronie możesz dowiedzieć się, jak działa Google Ads i jak ustalać zasięg reklam.

Podal dalej.

Podziel się tym artykułem ze znajomymi zainteresowanym tym tematem.

Rozwijaj swój biznes z Google Ads

  • 1. Stwórz konto
  • 2. Określ budżet
  • 3. Stwórz pierwszą reklamę i zadecyduj gdzie powinna się wyświetlać
800 007 200*

Możesz również porozmawiać z ekspertem Google i otrzymać pomoc przy tworzeniu pierwszej kampanii. Poniedziałek - piątek, 9.00 - 17.00