Bieži uzdotie jautājumi

Vai jums ir radušies jautājumi par Google Ads? Meklējiet atbildes bieži uzdoto jautājumu sarakstā un reklamēšanas resursos.

Kas ir Google Ads?

Google Ads (iepriekš dēvēts par Google AdWords un Google AdWords Express) ir tiešsaistes reklamēšanas risinājums, ko uzņēmumi var izmantot, lai reklamētu savus produktus un pakalpojumus Google meklēšanā, YouTube un citās vietnēs tīmeklī. Pakalpojumā Google Ads reklāmdevēji savām reklāmām var izvēlēties konkrētus mērķus, piemēram, tālruņa zvanu vai vietnes apmeklējumu veicināšanu. Google Ads kontā reklāmdevēji var pielāgot budžetus un mērķauditorijas atlasi, kā arī jebkurā brīdī sākt vai pārtraukt reklāmu rādīšanu.

Kas ir Google AdWords un Google AdWords Express?

Jaunais, uzlabotais pakalpojums Google Ads agrāk tika dēvēts par Google AdWords un Google AdWords Express.

Kā darbojas Google Ads?

Google Ads rāda reklāmas, kad lietotāji tiešsaistē meklē jūsu piedāvātos produktus un pakalpojumus. Izmantojot viedas tehnoloģijas, Google Ads palīdz rādīt reklāmas potenciālajiem klientiem brīdī, kad viņi ir gatavi rīkoties.

  1. Vispirms jums jāatlasa savs mērķis, piemēram, vietnes apmeklētāju vai saņemto zvanu skaita palielināšana.
  2. Pēc tam jāatlasa ģeogrāfiskais apgabals, kurā rādīt reklāmas. Tas var būt neliels apgabals ap jūsu uzņēmumu vai plašāka teritorija, piemēram, pilsēta, novads vai visa valsts.
  3. Visbeidzot, jums jāizveido reklāma un jāiestata mēneša budžeta ierobežojums.

Tiklīdz reklāma būs apstiprināta, to varēs rādīt, kad lietotāji jūsu mērķa apgabalā meklēs produktu vai pakalpojumu, kas līdzīgs jūsējam. Jūs maksāsiet tikai tad, kad lietotāji mijiedarbosies ar jūsu reklāmu, piemēram, noklikšķinās uz tās vai piezvanīs jūsu uzņēmumam.

Kāda veida reklāmas tiek piedāvātas pakalpojumā Google Ads?

Google Ads reklāmām ir trīs pamatveidi:

  • meklēšanas tīkla kampaņas — šīs reklāmas parasti ir teksta formātā, un tās var rādīt Google meklēšanas rezultātu lapās, kad lietotājs meklē produktu vai pakalpojumu, kas līdzīgs jūsējam;
  • reklāmas tīkla kampaņas — šīs reklāmas parasti ir attēla formātā, un tās var rādīt vietnēs vai lietotnēs, ko apmeklē klienti;
  • video kampaņas — šīs reklāmas parasti ir 6 vai 15 sekunžu ilgi videoklipi, kas tiek rādīti tieši pirms YouTube satura vai tā atskaņošanas laikā.

Plašāka informācija par uzlabotiem kampaņu veidiem, tostarp pirkumu kampaņām un lietotņu kampaņām, ir sniegta šeit.

Kas ir MPK (maksa par klikšķi) reklamēšana?

MPK (maksa par klikšķi) nozīmē to, ka jūs maksājat tikai tad, kad lietotājs noklikšķina uz reklāmas.

Citi reklamēšanas modeļi:

  • maksa par seansu — jūs maksājat par to, cik reižu reklāma tika rādīta (nevis cik klikšķu tā saņēma);
  • maksa par iesaisti — jūs maksājat, kad lietotājs veic iepriekš definētu darbību (piemēram, noskatās jūsu videoreklāmu).

Cik jāmaksā par Google Ads lietošanu?

Jūsu Google Ads izmaksas ir atkarīgas no jūsu budžeta iestatījumiem. Pakalpojums Google Ads ir piemērots gandrīz jebkuram reklamēšanas budžetam. Maksa tiks iekasēta tikai tad, kad lietotāji mijiedarbosies ar jūsu reklāmu, piemēram, noklikšķinās uz tās, lai pārietu uz jūsu vietni vai piezvanītu jūsu uzņēmumam. Pakalpojumā Google Ads nav minimālo tēriņu prasības un fiksēta ilguma līguma — jebkurā brīdī varat pārtraukt reklāmu rādīšanu. Maksa par klikšķi vai zvanu ir balstīta uz dažādiem faktoriem. Plašāka informācija ir sniegta šeit.

Kā sākt reklamēšanu Google tīklā?

Lai sāktu darbu ar Google Ads, noklikšķiniet šeit un reģistrējieties. Iestatīšanas ceļvedī tiks sniegti norādījumi par pirmās reklāmas izveidi. Ja jums nepieciešama palīdzība par reģistrēšanos, mūsu Google Ads eksperti bez maksas var palīdzēt izveidot kontu un pat pirmo kampaņu.