KKK

Kas teil on Google Adsi kohta küsimusi? Hankige vastuseid meie KKK-dest ja reklaamiressurssidest.

Mis on Google Ads?

Google Ads (endine Google AdWords ja Google AdWords Express) on veebipõhine reklaamilahendus, mis võimaldab ettevõtetel Google'i otsingus, YouTube'is ja muudel veebisaitidel oma tooteid ja teenuseid reklaamida. Samuti saavad reklaamijad Google Adsis valida reklaamide jaoks konkreetsed eesmärgid, näiteks telefonikõnede või veebisaidi külastuste arvu suurendamine. Reklaamijad saavad oma Google Adsi kontol eelarveid ja sihtimist kohandada ning reklaame igal ajal käivitada ja peatada.

Mis on Google AdWords ja Google AdWords Express?

Google AdWords ja Google AdWords Express on uue ja täiustatud Google Adsi endised nimed.

Kuidas Google Ads töötab?

Google Ads esitab teie reklaame siis, kui inimesed otsivad veebist teie pakutavaid tooteid ja teenuseid. Google Ads põhineb nutikal tehnoloogial, mis näitab teie reklaame potentsiaalsetele klientidele täpselt siis, kui nad on valmis tegutsema.

  1. Esmalt tuleb teil valida eesmärk, näiteks veebisaidi külastajate või ettevõttele tehtavate telefonikõnede arvu suurendamine.
  2. Järgmisena saate valida geograafilise piirkonna, kus teie reklaami tuleks esitada. See võib olla teatud raadius teie ettevõtte ümber või märksa suurem piirkond, näiteks linn, osariik või riik.
  3. Viimaks loote reklaami ja määrate eelarve kuupiirangu.

Pärast teie reklaami kinnitamist võib see ilmuda iga kord, kui teie sihitavas piirkonnas asuvad kasutajad otsivad asjakohast toodet või teenust. Maksate ainult siis, kui kasutajad reageerivad teie reklaamile, näiteks klikivad sellel või helistavad teie ettevõttesse.

Millist tüüpi Google Adsi reklaamid on saadaval?

Saadaval on järgmised kolm põhilist Google'i reklaamitüüpi

  • Otsinguvõrgustiku kampaaniad: neid reklaame, mis on tavaliselt tekstipõhised, saab esitada Google'i otsingutulemuste lehtedel, kui keegi otsib teie pakutavaga sarnanevat toodet või teenust
  • Display-võrgustiku kampaaniad: need on tavaliselt piltreklaamid, mis ilmuvad veebisaitidel või rakendustes, mida teie kliendid külastavad
  • Videokampaaniad: 6 või 15 sekundi pikkused videod, mis kuvatakse enne YouTube'i sisu esitamist või selle esitamise ajal

Vaadake siit teavet muude täpsemate kampaaniatüüpide kohta, nagu Shopping-kampaaniad, rakendusekampaaniad jms.

Mis on CPC- (kliki hind) ja PPC-põhine (makse kliki eest) reklaamimine?

CPC (kliki hind) või PPC (makse kliki eest) tähendab, et maksate reklaami eest ainult juhul, kui keegi sellel klikib.

Muud saadaolevad reklaamimismudelid on järgmised.

  • Näitamise hind, mispuhul maksate olenevalt reklaami esitamiskordade arvust (mitte klikkide arvust)
  • Kontaktihind, mispuhul maksate siis, kui kasutaja teeb eelmääratud toimingu (nt vaatab teie videoreklaami)

Kui palju Google'i reklaamid maksavad?

Teie Google Adsi kulud olenevad teie eelarveseadetest. Google Ads töötab mis tahes eelarvega. Teilt võetakse tasu ainult siis, kui kasutajad teie reklaamile reageerivad, näiteks klikivad sellel, et teie veebisaiti külastada või ettevõttele helistada. Google Adsis ei ole miinimumkulu nõuet ega fikseeritud kestusega lepinguid – võite reklaamid igal ajal peatada. Kliki või kõne hind võib olenevalt mõningatest teguritest erineda. Vt lisateavet siit.

Kuidas alustada Google'is reklaamimist?

Google Adsi kasutamiseks klikkige siin ja registreeruge. Meie juhendatud seadistusprotsess aitab teil vaid mõne toiminguga luua oma esimese reklaami. Kui vajate registreerumisel abi, saavad meie Google Adsi eksperdid teid uue konto seadistamisel ja ka esimese kampaania loomisel tasuta abistada.