Przejdź do treści

Czy chcesz utworzyć nowe konto Google Ads?

Zaraz utworzysz nowe konto Google Ads. W ramach jednego konta możesz utworzyć wiele kampanii. Nie musisz w tym celu zakładać nowego konta.

Historia sukcesu

Korzystając z Google Ads, Daag zwiększa wartość konwersji o 157%

3 października 2023 Historia sukcesu
Oskar Lipiński, współwłaściciel Daag, stoi w magazynie firmy.

Udostępnij

Historia sukcesu

Daag szyje i wytwarza produkty skórzane w Lublinie od prawie 30 lat. Ta firma rodzinna początkowo działała w modelu B2B, zajmując się produkcją torebek dla marek modowych, jednak po przejęciu sterów przez synów Oskara i Igora Lipińskich, w 2020 roku przestawiła się na model B2C. Od 2019 roku Daag jest jednym z najszybciej rozwijających się producentów toreb skórzanych w Polsce, z planami ekspansji na całą Europę.

135%

wzrost liczby konwersji o 135%

157%

wzrost wartości konwersji o 157%

23%

wzrost ROAS o 23%

„Przeczuwaliśmy, że marże będą wyższe i że będziemy mieli większą kontrolę nad produkcją”, wyjaśnia Oskar Lipiński, Dyrektor ds. e-Commerce w Daag. „Sprzedaż konsumentom za pośrednictwem naszej własnej platformy oznaczała także możliwość wdrożenia naszej własnej strategii zarządzania doświadczeniem klientów, co jest dla nas niezwykle ważne”.

Cele: Zwiększenie świadomości marki, konwersji i ROAS

Oprócz budowania pozytywnego doświadczenia klientów online Daag potrzebował kompleksowego rozwiązania w całym lejku marketingowym. Właśnie dlatego bracia wdrożyli Google Ads.

“O Google Ads dowiedziałem się, czytając dostępne w internecie artykuły i materiały – wcześniej nie znałem tego systemu, ale szybko nauczyłem się z niego korzystać. Uwielbiam YouTube i to, jak pomaga w budowaniu świadomości marki, tworzeniu społeczności i prezentowaniu produktów. Tworzenie kampanii na platformie Google miało więc dla mnie sens”.

Dyrektor ds. e-Commerce, Daag

Metoda: Rozpoczęcie kampanii Performance Max, w sieci wyszukiwania i Discovery

System Google Ads wkrótce okazał się podstawą dla firmy Daag, która przeszła na model e-commerce skierowany bezpośrednio do konsumenta. Zaczynając od budowania świadomości, marka zainwestowała w kampanie w sieci wyszukiwania i Performance Max, korzystając z inteligentnego określania stawek, a w 2022 roku jej łączne inwestycje wzrosły o 110%. Marka wdrożyła też reklamy Discovery tworzone w oparciu o plik produktowy, dzięki czemu jej skórzane torby były automatycznie promowane wśród właściwych odbiorców we właściwym czasie.

Elementem marketingu mix firmy Daag jest też będący częścią sieci Google YouTube z utworzonym w 2021 roku kanałem. „Platforma ta pomogła nam w budowaniu społeczności. Mamy na niej dwuminutowy reportaż, który dociera do nowych odbiorców” – mówi Igor Lipiński, Dyrektor Produkcji w Daag. „Nawet jeśli ktoś nie słyszał o naszych torbach, pokazując fabrykę i proces produkcyjny, budujemy świadomość naszej marki – jesteśmy rodzinną firmą zero waste wytwarzającą wykonywane ręcznie produkty skórzane wysokiej jakości”.

Na kanale YouTube marki prezentowane są filmy z limitowanymi kolekcjami, które wyprzedają się w kilka minut po emisji, a także kampanie wideo zachęcające do działania z plikami danych o produktach. Przekształciły one reklamy Daag w wirtualne witryny sklepowe prezentujące skórzane torby tej firmy.

„W ramach usługi posprzedażowej udostępniamy też filmy w trybie niepublicznym za pośrednictwem prywatnego linku YouTube” – mówi Oskar Lipiński. „To naprawdę pomaga klientom poczuć, że nie tylko kupują coś w jakiejś firmie, ale stają się częścią ekskluzywnej społeczności. Dzięki Google mamy możliwość poprowadzenia klientów przez cały lejek”.

Rezultaty: Więcej konwersji przy wyższym ROAS

Po zwiększeniu inwestycji w Google Ads firma Daag odnotowała wzrost liczby konwersji o 135%, przy wzroście wartości konwersji o 157%. W ten sposób marka utrzymała też wysoki ROAS z 23% wzrostem rok do roku.

„Początkowo trudno było uzasadnić przejście do e-commerce oraz wytłumaczyć, czym są lejki marketingowe i jak może pomóc Google” – mówi Oskar Lipiński. „Ale platforma Google Ads ułatwiła nam to przejście i rzeczywiście umożliwiła traktowanie priorytetowo doświadczenia klientów online”.

Firma Daag twierdzi teraz, że jest jednym z najszybciej rozwijających się producentów toreb skórzanych w Polsce. Plan braci zakłada skalowanie biznesu i docelowo ekspansję w całej Europie.

„Kiedyś patrzyliśmy na przyszłość Daag z innej perspektywy niż założyciele firmy i nasi rodzice” – mówi Igor Lipiński. „Teraz wszyscy mamy tę samą wizję: za pośrednictwem YouTube wyprzedaliśmy dwie dostawy – 4000 toreb. Dzięki Google łatwiej jest optymalizować, automatyzować i skalować”.

Oskar Lipiński, współwłaściciel firmy, w magazynie

„Najważniejszą rzeczą dla Daag jest jak najlepsza strategia zarządzania doświadczeniem klientów na całej linii. To właśnie dlatego skalując nasz budżet, korzystamy z Google Ads w całym lejku marketingowym: YouTube jest dla nas doskonałym narzędziem do budowania świadomości marki, a platforma Google pozwala nam się skupić w jeszcze większym stopniu na budowaniu społeczności wokół naszych produktów”.

– Oskar Lipiński, Dyrektor ds. e-Commerce, Daag

Zarejestruj się dzisiaj

Utwórz konto, ustal budżet, a następnie napisz pierwszą reklamę i zdecyduj, gdzie ma się wyświetlać.